VIDEO: Slováci mali pred MS na opačnom konci sveta Štedrú večeru. Koledoval najmladší

VIDEO Slovaci mali pred MS na opacnom konci sveta Stedru veceru Koledoval najmladsi

Slovenskí hokejisti slávili Vianoce v Minnesote

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prežila nezvyčajný Štedrý deň na opačnom konci sveta, v Minnesote, pred začiatkom majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie. Pred prvým zápasom, ktorý je na programe už v piatok, si tím užil spoločnú večeru obklopený darčekmi a sviatočnou atmosférou.

Hráči sa zišli, aby oslávili Vianoce v intímnej atmosfére, aj keď večera nebola typicky slovenská. Cieľom bolo stráviť tieto sviatočné chvíle spolu, pričom darčeky opäť zabezpečil dlhoročný partner slovenského hokeja. Útočník Jakub Dubravík zdieľal radosť z týchto chvíľ a uviedol, že je to jeho prvý ročník na juniorských majstrovstvách sveta: „Užili sme si to s chalanmi. Ježiško nám priniesol nejaké darčeky,“ povedal.

Obranca Filip Kovalčík, taktiež vyjadril spokojnosť s týmto sviatočným časom: „Bolo to super, strávili sme to ako jedna rodina. Napapali sme sa a dostali sme darčeky.“ Potom sa tím presunul z Bemidji do St.Paul, kde sa nachádza dejisko turnaja – Grand Casino Arena, a po príchode už mali pripravenú štedrú večeru.

Chlapci sa nielen najedli, ale aj zabavili. Dvaja najmladší hráči, Kovalčík a Adam Goljer, predviedli tradičnú koledu „Tichá noc“. Kovalčík skromne poznamenal, že spev nie je ich najsilnejšou stránkou, no táto zábava ich veľmi spojila. „Užívajte si to naplno a buďte pozitívne naladení. Prajeme vám krásne sviatky,“ odkazuje fanúšikom na Slovensku.

Slovenský tím tesne pred príchodom do St.Paul absolvoval dva prípravné zápasy, z ktorých jeden vyhral proti Lotyšsku a druhý prehral s Českom. Po príchode do dejiska šampionátu sa hokejisti zameriavajú na tréning a sú pripravení na nadchádzajúcu výzvu vo svetovom šampionáte hokeja.

Zdroj: sportweb.pravda.sk/hokej/reprezentacia/clanok/779871-slovensko-ms-20-vianoce/