Fico priznal, že vystavil obyvateľstvo nárastu kriminality, tvrdí Remišová
Fico priznal nárast kriminality
Predseda vlády Robert Fico sa odvážil vystúpiť pred verejnosťou a priznal, že zmenami v Trestnom zákone vystavil obyvateľstvo Slovenska zvýšenému riziku kriminality. Toto vyhlásenie urobil vo vysielaní relácie Sobotné dialógy, kde sa musel zaoberať kritikou od opozície, ktorá poukázala na dramatický nárast zločinnosti v ostatných mesiacoch.
Remišová nešetrí kritikou
O slabinách Fico v tejto oblasti hovorí aj predsedníčka strany Za ľudí a poslankyňa Národnej rady SR Veronika Remišová. Tá jasne vyhlásila, že súčasná vládna moc manipulovala so zákonom, čo prispelo k zhoršeniu bezpečnosti obyvateľstva. Podľa nej je “šialené”, že občania sa stali pokusnými králikmi vo vládnych experimentoch.
Ako sa vláda postaví k zmenám?
Fico vyzval svojich ministrov, aby predložili potrebné zmeny v Trestnom zákone, avšak pod jeho vedením sa situácia vyvíja chaoticky. Napriek verejnému pobúreniu z jeho predchádzajúcich rozhodnutí, zdá sa, že má záujem situáciu rýchlo napraviť. “Nie som presvedčený, že keby zaviedli trest odtínania ruky, pomohlo by to. Myslím si však, že verejnosť má právo na lepšiu ochranu,” vyhlásil premiér.
Otázka zabezpečenia občanov
Na celú situáciu reagovala široká verejnosť, medzi ktorou sa zdvihla vlna nevôle a pochybností. Fico sa pri diskusii s ministrami snažil presadiť zmenu zákona v čo najkratšom čase. „Ak sa ukazujú nejaké fakty naznačujúce zhoršenie bezpečnosti, je potrebné konať okamžite,“ dodal vo vysielaní.
Veľké zmeny a dôsledky pre občanov
Opozícia, generálny prokurátor, starostovia a ďalší kritici už upozornili na alarmujúce štatistiky, ktoré dokazujú, že od prijatia kontroverznej novely Trestného zákona došlo k nárastu krádeží a násilných činov. „Fico a jeho vláda nesú zodpovednosť za zhoršenie životných podmienok občanov,“ uzavrela Remišová s odkazom na voľby, kde budú musieť skládať účty za svoje konanie.


