Fantastické Slovenky! Najlepší výsledok štafety za sedem rokov, Kuzminová útočila na pódium.

Fantasticke Slovenky Najlepsi vysledok stafety za sedem rokov Kuzminova utocila na podium

Fantastické Slovenky! Najlepší výsledok štafety za sedem rokov

Slovenské biatlonistky vo zložení Emma Kapustová, Paulína Bátovská Fialková, Anastasia Kuzminová a Mária Remeňová dosiahli v štafetových pretekoch Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene skvelé 5. miesto. Z víťazstva sa tešili Švédky, ktoré predbehli Nórsko a Nemecko. Slovenky výrazne zlepšili svoje umiestnenie z predchádzajúceho podujatia v Östersunde, kde skončili na 8. mieste.

Podľa informácií z 13. decembra 2025, Slovenská štafeta v Hochfilzene dosiahla najlepší výsledok v tejto sezóne. Anastasia Kuzminová predviedla skvelý výkon, ktorý štafetu posunul z ôsmeho na tretie miesto, pričom len raz musela dobíjať a na konci odovzdávala štafetu Márii Remeňovej na 4. mieste.

Mária Remeňová, ktorá nasledovala Kuzminovú, predviedla vynikajúci beh aj streľbu a napokon priviedla štafetu na 5. miesto, čím sa dostala do histórie ako najlepšie umiestnenie ženského tímu za vyše 7 rokov. Predchádzajúce podobné umiestnenie dosiahli Slovenky naposledy vo februári 2018 na olympijských hrách v Pjongčangu.

Slovenské reprezentantky zaostali za víťazkami o +1:18,4 minúty a vyhli sa trestným kolám. Emma Kapustová predniesla, že sa na trati cítila výborne, aj keď musela čeliť prekážkam, keďže jej súperky ju často blokovali. Paulína Bátovská Fialková po bedlivo vykonanom behu a streľbe odovzdávala Kuzminovej na 8. mieste so stratou 27,5 sekundy.

Anastasia Kuzminová, biatlonová legenda, zaznamenala mimoriadne výkon na treťom úseku, potvrdzujúc svoje schopnosti bezchybne pri streľbe a výrazne sa zlepšila na trati. Mária Remeňová, napriek snahe a výbornému behu, musela dodatočne dobíjať na svojom úseku, avšak dokázala udržať 5. miesto.

Celkový výsledok bol pre tím povzbudzujúci a prispel k rastúcej kvalite slovenských biatlonistiek, ktoré dokazujú, že ich výkony sa postupne zlepšujú. Tento úspech sa zaslúži veľké uznanie, a ukazuje to, že s náležitou prípravou a odhodlaním sú schopné dosiahnuť konkurencieschopné výsledky na svetovej úrovni.

V pretekoch dominovalo Švédsko (Ella Halvarssonová, Anna Magnussonová, Elvira Öbergová, Hanna Öbergová) s časom 1:06:52,4 hod. bez trestných kôl a 7 dobíjaní. Na druhom mieste sa umiestnilo Nórsko s časom +40,3 sekundy a bez trestných kôl, nasledované Nemeckom, ktoré zaostalo o +51,3 sekundy.

Zdroj: sportweb.pravda.sk/zimne-sporty/clanok/778557-fantasticke-slovenky-najlepsi-vysledok-stafety-za-sedem-rokov-kuzminova-atakovala-podium/