Hrozný prípad: prišli s bábätkom v horúčkach.
Hrozivý prípad týrania maloletej osoby
Pár mesačná Tamarka, ktorá bola privolaná do nemocnice kvôli horúčke, čelí tragickému osudu. Lekári po jej príchode odhalili, že dieťa má vážne zranenia, vrátane zlomenín, starších fraktúr a krvných podliatin. Bohužiaľ, v súčasnosti bojuje o svoj život.
Rodičia dievčatka, matka vo veku 19 rokov a otec 21 rokov, boli zadržaní a obvinení z týrania maloletej osoby. Tento desivý incident sa odohral v Nemocnici s poliklinikou Ladislava Dérera na bratislavských Kramároch. Tamarka prišla do nemocnice s rodičmi, avšak zdravotný personál si okamžite všimol viaceré modriny na jej tele a privolal záchranný tím aj policajtov.
Na miesto sa dostala ambulancia rýchlej lekárskej pomoci, ktorá musela dieťa okamžite transportovať do Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH). Tamarka bola prijatá s poruchou vedomia, poranením hlavy a hrudníka. Podľa hovorkyne krajského riaditeľstva policajného zboru Veroniky Dachovej, už okresný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre zločin týrania, pričom polícia naďalej vykonáva potrebné procesné úkony na objasnenie celej situácie.
Tento hrozný prípad sa dostal do pozornosti aj médií, pričom podrobnosti o úrazoch Tamarky vrhajú temné svetlo na situáciu detí v domácnostiach pod hlavičkou „normálnych“ rodičov. V tejto súvislosti sa často objavujú otázky o dostupnosti pomoci pre ohrozené deti. Policajti označili tento prípad za mimoriadne závažný, pričom rodičom hrozí až 15 rokov v platnosti.
Ako sa potvrdzuje, týranie detí je v našej spoločnosti stále veľmi citlivou otázkou, a každý incident vyžaduje maximálnu pozornosť a dôslednosť pri vyšetrovaní. Ukazuje sa, že častokrát aj bežné zdravotné problémy môžu skrývať oveľa hlbšie a desivejšie príbehy, ktoré nás nútia zamyslieť sa nad tým, koľko detí vo svojej bezbrannosti trpí v tichosti.


