Fehérváry robil, čo mohol. Washington opäť prehral.

Fehervary robil co mohol Washington opat prehral

Prehra Washingtonu s Detroitom: Fehérváry ukázal svoje schopnosti

Hokejisti Washingtonu Capitals si na nedeľňajšom súboji zámorskej NHL opäť odniesli sklamanie, keď na ľade Detroitu Red Wings prehrali 2:3 po predĺžení. Martin Fehérváry, slovenský obranca, odohral v drese hostí takmer 20 minút a do svojich štatistík si pripísal dva plusové body a tri zblokované strely. Jeho výkon bol opäť jedným z mála pozitívnych momentov v súboji, ktorý sa pre Washington skončil ďalšou prehrou.

Washington sa ujal vedenia už v 15. minúte, keď sa presadil Ethen Frank. Avšak v priebehu piatich minút sa Detroitu podarilo otočiť zápas vďaka gólom Lucasa Raymonda a Johna Leonarda. Po 40-minútovke sa Capitals museli tlačiť do ofenzívy, aby zabránili ďalšej prehre.

V záverečných fázach duelu Washington opäť udrel, keď Frank poslal duel do predĺženia, no Detroit si vynútil víťazstvo gólem Moritze Seidera 24 sekúnd pred koncom. Pre Washington to znamenala už piata prehra z posledných šiestich zápasov, pričom predchádzajúci zápas skončil rovnakým výsledkom 2:5 v prospech Detroitu.

Štatistika sa tiež neúprosne odráža v streleckých pokusoch, keď Detroit prevzal iniciatívu a vystrelil na bránku 33-krát v porovnaní s 27 strelami Capitals. Tento zápas opäť potvrdil nepresnosti a slabiny v hre Washingtonu, ktoré budú musieť trénerský tím a hráči analyzovať do ďalších stretnutí.

Zdroj: sportweb.pravda.sk/hokej/nhl/clanok/779535-fehervary-robil-co-mohol-washington-znova-prehral/