Koniec kauzy okolo futbalistu Vávru.
Koniec kauzy okolo futbalistu Vavra
Slovenský futbalový reprezentant Denis Vavro sa ocitol v nepríjemnej situácii, keď podal ruku 17-ročnému mladíkovi na halovom turnaji v Preseľanoch, ktorý sa konal v okrese Topoľčany. V prvotnom stanovisku mal Vavro vyhlásiť, že niekomu neublížil, no na zverejnených videách je jasne zachytené, ako mladík dostal facku. Konfrontácia začala, keď Vavro po súboji vybehlo na ihrisko, vyzliekol si tričko a provokatívne gestikuloval smerom k fanúšikom.
„Keď sa pán Vavro ku mne rozbehol, zdvihol som ruky hore, aby som signifikoval, že nechcem konflikt. Napriek tomu mi dal facku,“ uviedol mladík v svojom stanovisku. Po tejto situácii bola mediálna pozornosť na Vavra enormná, a to nielen kvôli jeho reputácii, ale aj preto, že je významnou osobnosťou slovenského futbalu.
Po vyvrcholení konfliktu Vavro vyjadril ľutovanie a ospravedlnil sa. „Chcel by som sa ešte raz ospravedlniť za svoje správanie počas turnaja. Uvedomujem si, že aj keď sa objavili provokácie voči mne, nemal som na to reagovať takýmto spôsobom. Bolo to nevhodné z mojej pozície hráča slovenskej futbalovej reprezentácie,“ povedal Vavro. Doplnil, že už mladíkovi telefonoval a osobne sa mu ospravedlnil.
Ospravedlnenie a symbolické „odškodné“
Celá kauza dostala šťastný koniec, keď Vavro navštívil mladíka, ktorého napadol, a doniesol mu svoj reprezentačný dres zo zápasu v gréckom Heraklione. Mladík na sociálnych sieťach uviedol, že Vavro prišiel osobne, ospravedlnil sa a priznal si chybu. „Veci sme si vyjasnili, pre mňa je to uzavreté,“ napísal mladík s odkazom, že incident bol pre oboch zúčastnených nepríjemný, ale predovšetkým poučný.
Prípad sa ukazuje ako dôležitá lekcia nielen pre Vavra, ale aj pre všetkých športovcov, že tlak a provokácie od fanúšikov by nemali ospravedlňovať agresívne správanie na ihrisku. Preto je dôležité, aby si športovci uvedomovali zodpovednosť, ktorú nesú nielen voči sebe, ale aj voči svojim fanúšikom a mladším generáciám.


